Повернутися до звичайного режиму

Шановні гості та постійні користувачі сайту!

Поспішаємо повідомити важливу новину: сайт НМЦО м. Львова переїхав на нову адресу! Тепер у нього новий дизайн та нові додаткові функції! Відтепер вся інформація стала ще зручнішою та ще доступнішою. Шукайте нас вже за новою адресою: http://nmco.osvitalviv.com.ua

Також Ви можете скористатися і блогом НМЦО http://nmcolviv.blogspot.com

Всесвітній фонд природи (WWF) знову запрошує українців приєднатися до відзначення Години Землі! Ця кампанія щороку об’єднує всіх, кому небайдуже майбутнє Планети.

/Files/images/2017-2018/geografya/1/wwf_indonesia_jimmy_bond__2__1_583850.jpg Мета акції – привернути увагу до проблеми зміни клімату, а саме вимкнути світло на 1 годину, щоб показати необхідність об’єднаних дій із людьми зі всього світу для боротьби зі зміною клімату.

Цьогоріч 24 березня о 20:30 мільйони людей по всьому світу на годину вимикають світло в домівках та на робочих місцях.Щоб підтримати кампанію, в темряву поринуть сотні знакових споруд, таких як Ейфелева вежа та Сіднейська опера. Кожен може приєднатися до акції, щоб таким чином висловити свою підтримку всесвітньому природоохоронному рухові.

Акція Година Землі була започаткована в Сіднеї в 2007 році, коли 2 мільйони людей вимкнули світло у своїх будинках. У2008 році вже більше 50 мільйонів людей у всьому світі долучилися до години Землі. У 2009 та 2010 роках година Землі охопила понад 4500 міст у 128 країнах світу на всіх континентах. 2015 рік побив усі рекорди – приєдналися більше 7000 міст у172 країнах. В Україні кампанія проходить 9-й рік поспіль.

Вимкнення світла на одну годину не має на меті прямої економії енергії. Це символічна дія, яка повинна привернути увагу людей, організацій, бізнесу, країн до екологічних проблем Планети та об’єднати їх для вирішення цих проблем. Ефект кампанії набагато більш фундаментальний і довгостроковий, ніж одноразове заощадження енергії – це зміна звичок мільйонів людей, зміщення акцентів із суспільства споживання до суспільства, яке живе в гармонії з природою, це економія природних ресурсів щодня, а не впродовж однієї години на рік.

Варто зазначити, що кампанію Година Землі 2018 підтримує Міністерство екології та природних ресурсів України. Такий захід, окрім символічного вимкнення світла на одну годину, ставить наголос на необхідності щоденних дій кожного громадянина у сфері енергоефективності, ощадливого використання ресурсів задля подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.

Тож просимо усіх небайдужих підтримати ініціативу проведення Всесвітньої кампанії «Година Землі» шляхом вимкнення світла та електроприладів.

Інформація на допомогу та методичні поради тут:

ecoclubua.com/2018/02/hodyna-zemli-2018-v-ukrajini-ta-sviti/

https://uk-ua.facebook.com/events/170246300419932

https://menr.gov.ua/news/31969.html

ecoclubrivne.org/earthhour2018/

https://nenc.gov.ua/doc/vidd_ecol/env_day/dz-2012.pdf

wwf.panda.org/eh16/

Методист НМЦО В. Олійник


/Files/images/2017-2018/65.jpg

Інформаційно-методичні матеріали на допомогу вчителю історії щодо постаті князя Романа Мстиславовича - засновника Галицько-Волинської держави


Інтернет-олімпіади


/Files/images/2017-2018/ukranska/Рисунок2.jpg

Вітаємо учнів ЗНЗ м. Львова – переможців III (обласного) етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Вітаємо учнів ЗНЗ м. Львова – переможців III (обласного) етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка


/Files/images/2017-2018/anglyska_17-18/ол.jpg

Переможці ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, які скеровуються на ІІІ етап олімпіад_2017-2018 н.р.

Накази "Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2018 році"
Результати ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіади з базових дисциплін 2017-2018 н.р.

Наказ УО ДГП ЛМР від 25.10.2017 р. № 523 р. "Про затвердження місця проведення та складу журі ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2017-2018 н.р."


/Files/images/2017-2018/ukranska/87.jpg
Результати ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т. Шевченка

/Files/images/2017-2018/5257245.jpg
Результати ІІ етапу ХVIII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

Керівникам навчальних закладів

/Files/images/2017-2018/12.jpg На виконання Доручення управління освіти ЛМР ДГП від 20.10.2017 № 4-2601-2321 з метою запобігання дорожньо-транспортним пригодам за участю дітей, недопущення травмування чи загибелі дітей на вулицях міста в осінньо-зимовий період у темний час доби, у час негоди на недостатньо освітлених частинах дорожньо-транспортної мережі міста та поза населеними пунктами надаємо розроблені методичні рекомендації та корисні посилання для проведення у освітніх закладах просвітницьких заходів для школярів.

Методичні рекомендації щодо використання світловідбивачів
як елементів безпеки для пішоходів у темну пору доби

В Україні триває Тиждень безпеки дорожнього руху. Захід проходить в багатьох країнах світу в рамках проголошеного Генеральною асамблеєю ООН Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020. Усі заходи мають на меті привернути увагу суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки. Кількість дорожньо-транспортних пригод, в тому числі за участю пішоходів не зменшується і як показує сумна статистика – чимало автопригод стається саме з вини піших учасників руху.

Основними причинами цих аварій є елементарне недотримання вимог ПДР та нехтування власною безпекою: перехід в невстановленому місті, несподіваний вихід на проїзну частину, зі скороченням світового дня особливої уваги також набуває недостатня видимість пішоходів на автодорогах, тощо.

Під час погіршення погоди, більшість учасників дорожнього руху забувають про безпеку руху та навіть про елементарну взаємоповагу на дорозі. Як правило, під час складних погодних умов водії більше зосереджуються на русі інших транспортних засобів, забуваючи про піших учасників дорожнього руху. Самі ж пішоходи також нехтують правилами безпеки, крім того, парасолі та капюшони значно обмежують можливість огляду автодороги та вчасної реакції на зміну дорожньої обстановки.

Одним із засобів захисту пішоходів як дітей так і дорослих є світловідбиваючі елементи – флайтери. Їх використання давно довело свою ефективність та врятувало не одне життя. Вони яскраво горять у світлі автомобільних фар і служать для підвищення видимості пішоходів, велосипедистів, дитячих візків (колясок) на дорогах у сутінки й темний час доби.

Носіння подібних елементів в багатьох державах закріплено на законодавчому рівні. Не виключення і Україна, п. 4.4. Правил дорожнього руху передбачається, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху. Але в нашій країні ця норма має більше рекомендаційний характер, адже відповідальність за її недотримання не передбачена. Саме тому так необхідна їх широка популяризація та проведення серед населення роз’яснювальної роботи.

Флайтер працює за принципом дорожніх знаків - відбиває світло автомобільних фар і допомагає водієві у сутінках або темряві помітити пішохода на великій відстані. Якщо при ближньому світлі фар водій бачить пішохода з відстані 50 метрів, то пішохода з флайтером видно за 150 метрів. Відповідно з дальнім світлом людину з відбивачем можна помітити за 400 метрів. За результатами досліджень, при цьому ризик наїзду транспортного засобу на пішохода знижується на 85%.

Мабуть, кожному водієві знайома ситуація, коли рухаючись по дорозі, особливо по трасі, раптом прямо перед капотом з темряви несподівано виникає темна постать пішохода, який йде вздовж проїжджої частини або вирішив переходить дорогу. А будь на пішоходові якийсь світловідбиваючий елемент, водієві було б набагато легше помітити його заздалегідь і завчасно вжити необхідних заходів, знизити швидкість та попередити ймовірність скоєння наїзду.

Особливо важливо забезпечити одягом з такими елементами дітей, що повертаються додому в умовах недостатньої видимості, особливо якщо пішохідний маршрут проходить по неосвітлених ділянках доріг. На відміну від дорослих діти не можуть повною мірою оцінити складну дорожню обстановку, особливо в темну пору доби. Темний одяг та малий розмір тіла дитини – це ті фактори, які роблять їх менш помітними на дорозі.

Тож, закликаємо кожного пішохода потурбуватися про власну безпеку, дотримуватися елементарних правил дорожнього руху, бути відповідальними, адже дорога - помилок не прощає!

Корисні посилання рекомендовані для проведення заходів у освітніх установах:

· Електронний збірник виховних заходів "Правила дорожнього руху - педагогу на допомогу" укладач: Т. Москва - методист НМЦО 2016 р.

https://drive.google.com/open?id=0B2r2-YqF1pK8eUJyb0liTy1NSFk

· «Світловідбивачі» інформаційна довідка з Вікіпедії

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B1%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%87

· «Як позначити себе на дорозі: лікнеп пішоходів та велосипедистів» (про нічне екіпірування для безпеки на дорозі)

https://vestnik.in.ua/2012/11/22/yak-poznachiti-sebe-na-doroz-lknep-pshohodv-ta-velosipedistv/

· «Чому світловідбивачі це так важливо?» стаття із сайту Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій Міністерства охорони здоров’я України

http://www.umcbdr.com.ua/svitlovidbivachi/

· «Світловідбиваючі елементи для пішоходів – важливо для дітей і дорослих» корисні поради із сайту Vidpoviday.com

http://vidpoviday.com/svitlovidbivayuchi-elementi-dlya-pishoxodiv-vazhlivo-dlya-ditej-i-doroslix

· Кампанія «Безпечне місто» від ГО Самопоміч

http://lviv.samopomich.ua/bezpechne-misto/


/Files/images/2017-2018/ветерани_УПА.jpeg

Методичні рекомендації щодо відзначення 75-річниці УПА


/Files/images/2016-2017/5c1dd3161fe9654144e8c9ac160093db.jpg

Вперше у Львові відбудеться унікальна програма розвитку шкіл детальніше тут

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.