Календар січень-червень 2018 р.

Відповідно до листа управління освіти ДГП ЛМР від 07.08.2017 року №4-2601-1625, розпочалися методичні серпневі наради для освітян м. Львова.

Сьогодні, 22.08.17р. у приміщенні актової зали ССЗШ 28 відбулася серпнева нарада для заступників директорів із виховної роботи ЗНЗ.

У програмі наради висвітлені такі питання:
1. Аналіз організації навчально – виховного процесу впродовж 2016 – 2017н.р. Основні проекти та програми. Завдання на 2017- 2018 навчальний рік.
2. Навчально-методичний супровід освіти. Зміни. Плани.
3. Методичні рекомендації щодо організації виховної роботи у 2017- 2018 н.р.

Особливість цьогорічної наради - практичні заняття із візуалізації на проектних локаціях діючих та пілотних проектів на 2017-2018 н.р., а саме «Волонтерство», «Музейна педагогіка», «Екологічне виховання», «Маленький принц. Львів, що любить тварин», «Перлини Галицької корони», «Права дітей та дорослих», «Театральна педагогіка», «Конфліктні ситуації. Робота з батьками», які провели методисти НМЦО м. Львова.
Подяками Навчально – методичного центру освіти відзначено за фахову роботу керівників методичних об’єднань заступників директорів із виховної роботи ЗНЗ міста: Совик І.С., Нагорну Л.Я., Шеремету Л.Я., Шкропаняк М.В., Ясниську Н.В., Маслюк В.М.

Методичні матеріали на допомогу ЗДВР та матеріали наради будуть розміщені на сайті НМЦО м. Львова.
Дякуємо усім учасникам! Гарного початку нового навчального року!

/Files/images/2017-2018/vihovna/2 (2).jpg /Files/images/2017-2018/vihovna/Безымянный коллаж (12).jpg

/Files/images/2017-2018/vihovna/1 (1).jpg


Впродовж лютого 2017 року в львівських школах СЗШ № 54, СЗШ № 78, СЗШ № 99 та гімназії «Престиж» стартує міжнародна просвітницька програма для молоді «EXIT tour».

Метою проведення цієї програми є навчання, розвиток та надання допомоги талановитій творчій молоді у підвищенні рівня моралі, культури, освіти та духовності в рамках реалізації Програм національно-культурного розвитку та «Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки».

Програма включає в себе лекції та інтерактивні тренінги превентивного напрямку для дітей та молоді загальноосвітніх шкіл; обмін досвідом, культурними особливостями та цінностями європейських країн (зокрема Великобританії, Словаччини, Польщі, Естонії, Чехії та Ірландії); підвищення рівня володіння іноземними мовами через безпосереднє спілкування з носіями мови.

У програму ввійдуть:

· виступ гурту Faith Child з Лондону для всіх учасників проекту (найкращий гурт 2015 року за версією MOBO, їх музика це еклетична суміш хіп-хопу, електро та поп музики);

· лекції від Бена та Крісті Вільямс з Чікаго, штат Іллінойс (які мають 14 років досвіду роботи з молоддю, 10 з яких офіційно займаються тренінгами по роботі з молоддю та проводять англомовні, спортивні та музичні літні підліткові табори);

· Святослав Гарвас - сертифікований лектор привентивної програми "Відродження" (має понад 16 років волонтерської діяльності у молодіжних програмах).

Організатором програми для молоді є Просвітницька благодійна організація «Епоха 2.2», яка є партнером Міжнародної організації Josiah Venture, що працює з молоддю у 13 країнах центральної та східної Європи.

На заставці:

фото групи Faith Child з виступу в Словаччині на проекті Ехit Tour.

Урочиста академія з нагоди вшанування пам’яті Івана Франка

7 грудня у Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва м. Львова відбулася Урочиста академія з нагоди вшанування пам’яті Івана Франка (на виконання Указу президента України «Про вшанування пам'яті Івана Франка» № 687/2015 від 08.12.2015 року).

Впродовж 2016 року учні шкіл м. Львова були активними учасниками найрізноманітніших заходів, присвячених постаті видатного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, ученого, громадського та політичного діяча. Одним із таких заходів був конкурс «Франко і театр», який проводився у три етапи: на шкільному, районному та міському рівнях. Учні змагалися у майстерності інсценізації творів І. Франка. Призерами стали учні 4 навчальних закладів: СЗШ № 42, СЗШ № 69, НВК «Гроно» та Класичної гімназії при ЛНУ ім. І. Франка.

Завдяки співпраці Навчально-методичного центру освіти та Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва, переможці конкурсу мали гарну нагоду представити свої виступи для широкого кола глядачів на великій сцені театру.

На Урочисту академію були запрошені учасники шкільних театральних колективів м. Львова, а також на заході виступили студенти факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Франка з літературно-поетичною композицію «Якби ти знав…».

Рік Івана Франка завершується, але його геніальність у виданих творах, скромність у повсякденному житті, активна позиція у громадському устрої нашої держави буде цінним надбанням, гідним наслідування і вшанування пам’яті Каменяра для наших вихованців.

/Files/images/2015-2016/vihovna/Для_колажу_Уроч1.jpg

/Files/images/2015-2016/vihovna/Колаж_Уроч.акад..jpg

Cерпнева нарада заступників директорів із виховної роботи на базі ССЗШ № 28 ЗНЗ м. Львова

/Files/images/2015-2016/nvr/фото в3.jpg/Files/images/2015-2016/nvr/фото в5.jpg/Files/images/2015-2016/nvr/Фото В 1.jpg

/Files/images/2015-2016/nvr/Фото в 2.jpg

/Files/images/2015-2016/nvr/фотов 4.jpg

Організація виховної роботи. Методичні рекомендації. (Заступники директорів із виховної роботи ЗНЗ м. Львова) презентація тут
Квест «Пізнаємо рідне місто» детальніше тут
На замітку заступника директора із виховної роботи тут
Національно-патріотичне виховання у закладах освіти тут
Програма інструктивно-методичної наради заступників директорів із навчально-виховної роботи у закладах освіти міста тут
Як "Розгрузити мозок" і позбутися негативних думок (поради психолога) тут
Знаменні і пам'ятні дати на 2016/2017 навчальний рік тут

7 жовтня 2015 р. у Національному музеї-меморіалі Тюрма на Лонцького (Львів, вул. С. Бандери, 1) відбувся навчальний семінар "Поняття походження права людини”. Даний захід відвідали заступники директорів із виховної роботи Франківського, Сихівського та Шевченківського районів.

На початку зустрічі завідувач музею Вікторія Садова провела оглядову екскурсію для педагогів, а в.о. директора НМЦО Тетяна Ольшанецька запропонувала всім охочим приєднатися до активної участі у правових проектах, що організовує Ніна Хома.
Понад тридцять осіб обговорювали своє бачення прав людини і порівнювали його з викладеною інформацією в навчальному відео.
Учасники переглянули запис лекції Марека Новицького (2004 року) щодо проблем і правових аспектів ЄС в Польщі - що є актуальними для України на сьогоднішний день.

/Files/images/vihovna/ghjtnrn право.jpg


Щодо заходів з відзначення 25-ї річниці Революції на граніті тут
/Files/images/2015-2016/революція на граніті.jpg

Серпнева інструктивно-методична нарада заступників директорів з виховної роботи ЗНЗ м. Львова

26.08.2015 року в ССЗШ № 28 успішно проведена серпнева інструктивно-методична нарада заступників директорів із виховної роботи ЗНЗ м. Львова.

/Files/images/vihovna/вик.jpg /Files/images/vihovna/вих.jpg /Files/images/vihovna/вихо.jpg /Files/images/vihovna/виховн.jpg /Files/images/vihovna/кввпап.jpg /Files/images/vihovna/шшшррр.jpg

Зі презентацією з серпневої наради можна ознайомитися ТУТ


Матеріали для підготовки до Першого уроку ТУТ

/Files/images/vihovna/urok1-450.jpg


Тренігові заняття "Ораторське мистецтво" для соціальних педагогів ЗНЗ м. Львова

5 червня 2015 року Навчально-методичний центр освіти міста Львова спільно з Колективом кампанії «Розумне місто» Об'єднання Самопоміч, в рамках Літньої школи педагогічної майстерності, для соціальних педагогів ЗНЗ міста Львова провели тренінгові заняття «Ораторське мистецтво».

Соціальні педагоги здобули навички виступів перед авдиторією різних вікових категорій та статусів, опанували мистецтво подачі інформації, а також отримали інструменти, якими повинен володіти оратор.

/Files/images/vihovna/2.JPG /Files/images/vihovna/1.JPG /Files/images/vihovna/IMG_4488.JPG /Files/images/vihovna/IMG_4529.JPG /Files/images/vihovna/3.JPG /Files/images/vihovna/IMG_4551.JPG


Для соціальних педагогів ЗНЗ міста Львова проведено тренінгові заняття «Ефективний тайм-менеджмент»

22 травня 2015 року Навчально-методичний центр освіти міста Львова, спільно з колективом компанії «Розумне місто» Об'єднання Самопоміч, в рамках Літньої школи педагогічної майстерності, провели тренінгові заняття «Ефективний тайм-менеджмент» для соціальних педагогів ЗНЗ міста Львова. Мета тренінгів - навчитися правильно планувати та раціонально використовувати час у професійній діяльності та в особистому житті.

Тренери занять:

Тарас Радзівіл - менеджер консалтингової компанії «OVB Allfinanz», незалежний фінансовий консультант, бізнес-тренер, експерт з інфобізнесу, підприємець, провів понад 500 годин тренерства.

Юрій Камельчук – підприємець-практик, тренер-фасилітатор, бізнес-коуч, консультант, психолог, експерт з комунікації та особистої ефективності. Керує власними 4 проектами, зокрема засновник консалтингової компанії Key Systems, розробив більше 15 авторських програм та провів понад 100 тренінгів.

Юрій Старик - тренер з особистісного розвитку, експерт у сфері маркетингу, блогосфери та міжнародних проектів. Ведучий курсів "Ораторське мистецтво" та "Ефективний тайм­-менеджмент".Загальна тривалість проведених тренінгів понад 450 годин.

У тренінгах взяли участь близько 60 соціальних педагогів ЗНЗ міста Львова.

/Files/images/vihovna/aIMG_2742.jpg /Files/images/vihovna/титул.jpg /Files/images/vihovna/aIMG_2722.jpg /Files/images/vihovna/aIMG_2729.jpg /Files/images/vihovna/aIMG_2745.jpg /Files/images/vihovna/aIMG_2768.jpg /Files/images/vihovna/aIMG_2786.jpg /Files/images/vihovna/aIMG_2792.jpg


Флешмоб "Жива картина"

15 травня 2015 р. в рамках святкування Міжнародного дня музеїв учні ЗНЗ № 91,95,42,46,74 міста Львова спільно з Національним музеєм ім. Андрея Шептицького провели міський флешмоб «Жива картина» .

Школярі презентували живописні твори українських митців М. Бойчука, М. Сосенка, О. Новаківського, Ф.Красицького.

/Files/images/титул_жива картина4.JPG /Files/images/жива картина2.JPG /Files/images/жива картина5_145859.jpg /Files/images/жива картина08.JPG


Екскурсія в музей-аптеку "Під чорним орлом" для соціальних педагогів ЗНЗ м. Львова

17.04 2015 р. методисти НМЦО м. Львова З. Ханькова та А. Васільєва провели екскурсію в аптеку-музей "Під чорним орлом" для соціальних педагогів м. Львова. Метою заходу було розроблення алгоритму проведення екскурсій для організації навчальної практики з дітьми соціальних категорій.

/Files/images/zahodi2/екскурсія_аптека-музей.JPG /Files/images/zahodi2/екскурсія_аптека-музей 2.JPG /Files/images/zahodi2/екскурсія_аптека-музей 3.JPG /Files/images/zahodi2/екскурсія_аптека-музей 5.JPG


27 березня 2015 р. у великій сесійній залі ЛМР відбулась підсумкова конференція за результатами міського учнівського конкурсу «Майбутнє починається з мене!». Метою конкурсу було надання можливості учнівській молоді висловити своє ставлення до проблеми насильства в молодіжному середовищі та ставлення до політичної ситуації в країні.

Участь у Конкурсі взяли понад 117 конкурсантів із 42 навчальних закладів м. Львова, у таких номінаціях: «Плакат», «Інформаційний буклет», «Короткометражний відеофільм», «Постановка шкільного «Форум-театру».

/Files/images/конференція.jpg

/Files/images/11103075_810415212375387_5654072359272447820_o.jpg

У конференції взяли участь: переможці та номінанти конкурсу, президенти учнівських парламентів, в.о. начальника управління освіти ДГП ЛМР Зоряна Довганик, в.о. директора Навчально-методичного центру освіти м. Львова Тетяна Ольшанецька, директор Львівського міського центру дітей, сімʼї та молоді Оксана Рубай, директор Гімназії ім. Блаженного Климентія Шептицького отець Петро Майба, командир та бійці 1-го взводу 1-ої роти батальйону «Львів», організатор легіону військово-патріотичного виховання «Галичина» Нодар Каралашвілі, педагоги, учні ЗНЗ та батьки.

Дякуємо учасникам конференції за спільну роботу!


Навчальний семінар «Виховання громадянина як актуальний суспільний виклик»

11 лютого 2015 р. у НМЦО відбувся навчальний семінар «Виховання громадянина як актуальний суспільний виклик». Учасниками семінару були заступники директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова. Тема семінару була обрана не випадково, оскільки в сучасних умовах перед українським суспільством стоїть нагальна потреба у нових підходах та механізмах патріотичного та громадянського виховання. Запит суспільства – це громадянин, який не тільки приймає рішення, бере на себе відповідальність, але й здатний активно діяти. Семінар проводив П. Кендзьор, докторант інституту проблем виховання Академії педагогічних наук та методист НМЦО Н.Голосова.

/Files/images/zahodi/виховна.jpg


Артистичний флеш-моб в «Арсені»

28 листопада у львівських супермаркетах «Арсен» відбувся артистичний флеш-моб. Учні творчих майстерень у всіх районах міста відтворили твори українського образотворчого мистецтва.Глядачі в магазинах спостерігали сценки за мотивами картини Корнила Устияновича «Бойківська пара», Олекси Новаківського «Коляда», Фотія Красицького «Гість із Запоріжжя», Івана Макушенка «Бабуся і онука», Модеста Сосенка «Продавчиня помаранч» та «Хлопці на плоті», Михайла Бойчука «Урожай».

До флешмобу були залучені учні, соціальні педагоги та учителі музичного мистецтва середніх загальноосвітніх навчальних закладів:Галицький район – СЗШ № 3;Залізничний район – СЗШ № 74;Личаківський район – СЗШ № 42;Сихівський район – СЗШ № 95;Франківський район – СЗШ № 46;Шевченківський район – СЗШ № 91.Начальник відділу маркетингу Олександра Ладна відзначила: «Артистичний флеш-моб – ідея дуже цікава. Ми побачили, як старались школярі, і як уважно спостерігали за дійством покупці. Я дуже рада, що в наших магазинах ми зуміли привернути увагу відвідувачів до українського мистецтва та картин із Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького».

Методист Навчально-методичного центру освіти м. Львова Олександра Гурин також зазначає: «Маємо надію, що цей видовищно-ігровий експеримент з театралізації відомих творів мистецтва сприятиме залученню людей до культурно-мистецького надбання музею, особливо у рік Андрея Шептицького. Адже саме він був меценатом багатьох українських митців.»

/Files/images/zahodi/Флеш моб Жива картина.jpg

«Особливо в час, коли формується особиста гідність, проявляється громадянська позиція кожного українця зокрема, ми повинні пам’ятати про моральну, духовну та мистецьку спадщину, залишену великими українцями, втілювати в життя їх настанови. Такі мистецькі акції сприяють розвитку творчо обдарованих дітей, їх естетичної самосвідомості та здатності до творчої самореалізації» - наголосила методист Навчально-методичного центру освіти м. Львова Зоряна Ханькова.


Виховна робота

Кiлькiсть переглядiв: 1251