Підсумкові результати ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з іспанської мови

День Іспаністики

12 жовтня - національне свято Іспанії або ж, як його називають, день Іспаністики. Цей день відзначається на честь відкриття Америки Христофором Колумбом і підписання документу «СантаФе» Католицькими королями. У цей день проводиться воєнний парад, за яким спостерігає Король з королівською сім’єю, а також еліта країни і представники релігійної влади.

12 жовтня учні та вчителі НВК «Школа-садок «Софія» також відзначили день Іспаністики.

У програмі заходу:

- Дебати «Відкриття Америки – колонізація чи відкриття»

- Перегляд мультиплікаційних фільмів учнями початкових класів

- Перекладацький конкурс: переклад творів іспанських письменників на українську мову

- Зустрічі з українськими громадянами, який довший час проживали чи проживають в Іспанії

- Вікторина для учнів 9-10 класів«Цікаві факти про відкриття Америки»

Для участі у вікторині запрошено учнів ССЗШ № 18, 3, гімназії «Сихівська», які вивчають іспанську мову як другу іноземну мову.

За словами заступника директора НВК «Школа-садок «Софія» п. М.Яцишин 92% опитаних учнів школи заявили, що іспанська мова – найулюбленіший предмет. Направду, іспанська мова експресивна, яскрава, швидка, і вчителі, які її викладають, - темпераментні, емоційні і з відкритою душею особистості.

Цікаві факти про іспанську мову

Іспанська мова зародилася в королівстві Кастілія, саме тому іспанську часто називають кастільською мовою.

Іспанська мова належить до романської групи, іберо-романської підгрупи індоєвропейської мовної сім'ї. Її писемність заснована на латинському алфавіті, так само як і писемність більшості європейський мов.

У світі налічується близько 500 мільйонів носіїв іспанської мови. Ця мова є державною для Іспанії, всіх країн Латинської Америки, окрім Бразилії, де говорять на португальській, і Гаїті де державною мовою є французька; у деяких штатах США іспанська мова, також, визнана державною. У штатах Флоріда, Техас, Каліфорнія, Нью-Йорк проживає декілька мільйонів носіїв іспанської мови.

Володіння іспанською мовою дуже вигідне, оскільки, знаючи іспанську, можна розуміти відразу декілька інших іноземних мов: португальську, італійську, і навіть, французьку, якщо ви, звичайно, знайомі з фонетичними особливостями останньої.

Якщо ви опинитесь в Іспанії або Латинській Америці, вам, швидше за все, не удасться використовувати знання англійської мови, як наприклад, в Європі або США. Латиноамериканці і іспанці, навіть за умови знання англійської мови, вважають за краще використовувати, виключно свою рідну мову, іспанську. Тому перед поїздкою в ці країни рекомендується пройти, як мінімум, короткий курс іспанської розмовної мови.

Поки філологи сперечаються, як же все-таки слід правильно називати дану мову, носії мови, найчастіше, називають її “castillano”, що в переведенні означає кастільський, хоча і не заперечують, якщо дану мову назвати іспанською.

В іспанській мові 60% англо-саксонського коріння і вона незвичайно проста у вивченні. Іспанські слова читаються, точно так само, як пишуться і голосні ніколи не редукуються, тобто не змінюють свого звучання. Тому знаючи іспанську мову, можна легше вивчити будь-яку іншу європейську іноземну мову.

Висловлюємо подяку адміністрації та учителям іспанської мови НВК «Школа-садок «Софія» за проведений захід.

/Files/images/2017-2018/anglyska_17-18/IMG-018a204ed57a8e6d68e8a0ec46b3f7fa-V.jpg /Files/images/2017-2018/anglyska_17-18/IMG-7b78ea245db2f602a54c22369d9badd8-V.jpg

/Files/images/2017-2018/anglyska_17-18/IMG-45aa497e0ebe9fbad1c0b80bc65cc4f7-V.jpg /Files/images/2017-2018/anglyska_17-18/IMG-67f37f8148007836fd4642b2434c7635-V.jpg

У НВК "Школа-садок "Софія" м. Львова до Міжнародного дня перекладача (30 вересня) планується провести конкурс перекладів фрагментів художніх творів іспанських та англійських письменників серед учнів 8-10 класів. Відповідальні за проведення конкурсу: вчитель іспанської мови Музичак М.М. та вчитель англійської Гарун М.Я.

До Дня іспанської нації (12 жовтня) у НВК "Школа-садок "Софія" м. Львова заплановано перегляд фільму "1492:Завоювання раю" для учнів 10-11 класів. Після перегляду фільму учні зможуть подискутувати, відповідаючи на питання:

1. Питання

2. Вікторина

3.juego de preguntas y respuestas del tema descubrimiento y ...

losolmoshistoria4.blogspot.com/.../juego-de-preguntas-y-res..

(онлайн-гра про відкриття Америки)

https://www.cerebriti.com/...de.../test-sobre-cristobal-colon


До уваги вчителів іноземних мов!!!
Інформація про проведення ДПА У 2017р. з іноземних мов
Світлана Матис,учитель англійської мови ЛФМЛ
Орієнтовні вимоги ДПА тут
Про проведення державної підсумкової атестації тут
Результати ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з іспанської мови тут

День іспанської нації

12 жовтня весь іспаномовний світ відзначає День іспанської нації. Іспанія вважає цей день своєрідним днем народження співтовариства народів іспанської мови, днем іспанської цивілізації. Це національне святоКоролівства Іспанії – Деньіспанськоїнації (Іспанідад).Вперше святкувати День нації іспанці почали ще в 20-х роках ХХ століття, щоправда, тоді це свято називалося досить по-імперськи: День іспанської раси. Мета свята – своєрідне єднання усіх іспаномовних людей і країн, культура яких пов’язана з Іспанією. 12 жовтня обрано не випадково – цього дня експедиція Христофора Колумба досягла берегів Нового Світу, висадившись на острові Сан-Сальвадор, що в Багамському архіпелазі. Так в Америку прийшла іспанська мова і культура. Свято відзначається в усіх іспаномовних країнах, хоча й називається по-різному. Прибуття перших іспанців в Америку пов’язують з концепцією «іспанідад» – співдружності іспаномовних народів. Іспанія вважає цей день своєрідним днем народження співтовариства народів іспанської мови, днем іспанської цивілізації. Урочистості 12 жовтня подвійні, адже цього дня традиційно вшановують Богоматір Пілар, образ якої пов’язаний із появою християнства в Іспанії. Водночас цього дня в ООН відзначають іДень іспанської мови(«Dia de la Hispanidad» – день іспаномовної культури). Рішення про проведення дня було ухвалене Департаментом громадської інформації ООН напередодні Міжнародного дня рідної мови, який відзначається щорічно 21 лютого з ініціативи ЮНЕСКО. Метою проведення днів офіційних мов ООН є розширення інформованості щодо історії, культури і розвитку кожної з шести мов ООН. Наразі іспанська мова має статус офіційної у 20 країнах світу. Вона є також другою за розповсюдженістю рідною мовою в світі (після китайської) – нею розмовляють понад 470 мільйонів людей. Найбільшою за населенням іспаномовною країною світу є Мексика (понад 110 млн мешканців), за територією – Аргентина. Іспанською мовою розмовляють 34,5 млн людей у США, в Пуерто-Ріко вона, разом із англійською, визнана державною мовою. Разом з тим іспанська мова є офіційною мовою не тільки Організації Об’єднаних Націй, але й Європейського союзу, Африканського союзу і Організації Американських Держав.

У нашому місті є декілька шкіл, де вивчається іспанська мова, а саме: НВК «Школа-садок «Софія», СЗШ № 18, НВК «Гімназія «Сихівська», ССЗШ № 3. Тому за ініціативи НМЦО м. Львова на базі НВК «Школа-садок «Софія» проведено фестиваль іспанської культури «Погляд на іспаномовний світ».

Кафедра вчителів іспанської мови та учні представили глядачам та запрошеним гостям цікаву підбірку матеріалів про іспаномовний світ, його культуру та мистецтво. Колоритні танці та запальна музика наповнили присутніх позитивною енергетикою та оптимізмом. Демонстрація етнічного одягу зробила фестиваль кольоровим та захоплюючим.

Усі учні школи брали участь у фестивалі. Адміністрація закладу та вчительський колектив, вклавши багато зусиль в організацію цього дійства, заслуговують на велику подяку та шану. Особливо приємно було спостерігати за батьками, які теж були присутніми на заході. Кожен з них гордився своєю дитиною, адже усі задіяні учні спілкувалися іспанською легко та невимушено.

Викладачі ЛНУ ім. І.Франка, запрошені взяти участь у фестивалі, відзначили високий рівень володіння мовою учнями і подякували вчителям іспанської мови за сумлінну працю.

Ще раз висловлюємо подяку адміністрації НВК «Школа-садок «Софія» за проведення фестивалю іспанської культури «Погляд на іспаномовний світ».

Методист НМЦО Світлана Матис

/Files/images/2015-2016/anglyska/IMG_20151016_152317.jpg /Files/images/2015-2016/anglyska/IMG_20151016_144021.jpg /Files/images/2015-2016/anglyska/IMG_20151016_145744.jpg /Files/images/2015-2016/anglyska/IMG_20151016_152317.jpg /Files/images/2015-2016/anglyska/IMG_20151016_152710.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1780