Відповідно до плану роботи НМЦО м. Львова, в рамках реалізації загальноміського проекту «Львів – місто літератури», спільно з факультетом міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка, на базі Львівської центральної міської дитячої бібліотеки (вул. Окуневського,3) 24.09.2015 р. відбулися Літературні читання з нагоди 150-річчя від дня народження національного поета Латвії Яніса Райніса. У заході взяли участь учителі зарубіжної літератури й учні старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Львова.

Літературні читання відкрила методист НМЦО м. Львова Г. Мрачковська, яка наголосила на тому, що львів’яни поважають і вшановують не тільки українських письменників, поетів, а й діячів культури інших народів. Не даремно ж у Львові є вулиця Я. Райніса, до речі, - одна з найстаріших у місті. Творчість поета не входить до шкільної програми із зарубіжної літератури, але варто ознайомитися із творчістю поета.

Із життєвим та творчим шляхом Яніса Райніса, із пам’ятниками, встановленими на його честь, познайомила присутніх ведучий бібліотекар Т. Пилипець, ілюструючи свою розповідь мультимедійною презентацією. Пані Тетяна повідомила про те, що, на жаль, існує дуже мало перекладів творів Я. Райніса українською мовою, тому зустріч із поетом-перекладачем Ю. Садловським є надзвичайно актуальною.

Юрій Садловський – доктор філологічних наук, викладач кафедри іноземних мов факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. І. Франка, член Спілок письменників України і Латвії, письменник, перекладач – читав твори Я. Райніса в оригіналі та у власних перекладах.

М. Венцек, студентка ЛНУ ім. І. Франка, яка вивчає латиську мову, заспівала відому колискову пісню з к/ф «Довга дорога у дюнах» на слова Аспазії, музи поета, у перекладі українською Ю. Садловського.

На завершення зустрічі присутні переглянули цікавий мультфільм, створений латвійськими анімалістами, у якому в гумористичній манері стисло розповідається про найголовніші моменти історії Латвії.

Присутні мали можливість поспілкуватися із гостями. А Ю.Садловський подарував Львівській центральній міській дитячій бібліотеці латисько-український словник і книжки своїх поезій. Приємний подарунок від автора – поетичні збірнички – також отримала Г.Мрачковська.

/Files/images/2015-2016/zarubjna_l-ra/IMG_0105.JPG /Files/images/2015-2016/zarubjna_l-ra/IMG_0107.JPG /Files/images/2015-2016/zarubjna_l-ra/IMG_0111.JPG /Files/images/2015-2016/zarubjna_l-ra/IMG_0114.JPG /Files/images/2015-2016/zarubjna_l-ra/IMG_0122.JPG /Files/images/2015-2016/zarubjna_l-ra/IMG_0125.JPG /Files/images/2015-2016/zarubjna_l-ra/IMG_0127.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 496