Проект "Азбука"

23 грудня 2014 р. на базі Навчально-методичного центру освіти м. Львова за сприяння Української академії друкарства (факультету видавничо-поліграфічної, інформаційної технології, кафедри інформаційних мультимедійних технологій) проведено семінар «Перспективи створення електронних посібників як альтернативного дидактичного забезпечення для використання у ЗНЗ України», для участі в якому запрошено генерального директора видавничої групи «ОКО» Ірину Піменову та завідувача лабораторії кафедри інформаційних мультимедійних технологій Мар’яна Якимця.

/Files/images/zahodi/азбука проект.jpg

Видавництво «ОКО» зацікавлене у створенні електронних посібників для використання у ЗНЗ України. Ірина Піменова запропонувала вчителям м. Львова почати активно працювати над укладанням електронних посібників як альтернативи до існуючих паперових, оскільки з розвитком сучасних комп’ютерних технологій все більше й більше учнів використовують планшети у своїй навчальній діяльності.

У своєму виступі основну увагу педагогів п. Ірина сконцентрувала на світових тенденціях, які призведуть до кардинальних змін як в економіці так і в освіті зокрема. У Відкритому університеті Великобританії щороку готують доповідь про інновації у педагогіці. Цьогоріч британські експерти склали список з 10 пунктів – новітніх тенденцій , 7 з яких базуються на використанні комп’ютерних технологій. Тому, за словами п. Ірини, українські вчителі повинні бути дотичними до створення електронних посібників, за якими майбутнє, якщо вони хочуть йти в ногу з часом і надавати якісні освітні послуги.

Першими на пропозицію Ірини Піменової відгукнулися вчителі англійської та іспанської мов разом з методистом НМЦО м. Львова Світланою Матис. Хоча на світових освітніх площадках є достатньо програм для вивчення англійської мови, але планшетних програм для українських учнів немає. На даний час вчителями англійської мови підібрано матеріал для використання у 6 класах, хоча з технічної точки зору потрібно ще виконати великий масштаб робіт, щоб використовувати його на планшетах.

Між учасниками семінару зав’язалася дискусія, в ході якої обговорено проблеми позитивного і негативного впливу використання планшеток у навчальному процесі, але усі дійшли одностайного висновку, що цей процес неминучий і вчителі не мають права залишатися осторонь.

Підсумовуючи семінар, Ірина Піменова висловила сподівання на подальшу співпрацю між видавництвом «ОКО» та НМЦО по створенню електронних посібників. В.о. директора НМЦО м. Львова Т.Ольшанецька запропонувала започаткувати спільний проект «Азбука» і запросила до співпраці викладачів та студентів Української академії друкарства, оскільки освітяни Львова потребуватимуть технічної допомоги у реалізації спільного проекту.

Методист НМЦО м.Львова Світлана Матис


Проект "Азбука"

Кiлькiсть переглядiв: 608